7.3.1 Az espresso-technológia története

-
2007.12.11.

7.3.1 Az espresso-technológia története

1901 - Luigi Bezzera Olaszországban elkészíti terveit a gőznyomásos technológia felhasználásáról a kávégépeknél.


1905 - Desiderio Pavoni ezen tervek alapján megkezdi a sorozatgyártást. A kávégép nagy teljesítménye miatt képes gyors egymásutánban sok adagot lefőzni, ugyanakkor egy-két adag elkészítésekor se ingadozik a minőség. Ezzel először nyílik lehetőség a kávés helyek számára, hogy mindig friss, állandó minőségű kávét kínálhassanak vendégeiknek.

1938 - M. Cremonesi kifejleszti a rugós csaptelepet, ezzel lerakja a modern espresso-krémkávé készítés technológiai alapjait.

1946 - Achilles Gaggia megkezdi a rugós csapteleppel ellátott (ú.n. pisztonos) gépek gyártását. Elindul hódító utjára a jellegzetes krémkávé.

1961 - Ernesto Valente fejlesztése alapján M. Faema elkészíti az első nyomásfokozóval működtetett berendezést. A kezelő tudása és ügyessége egyre inkább háttérbe szorul, az átpréselési nyomás pontosan beállíthatóvá válik. Ez az első lépés az automatizálás felé. A technológia fejlődésével lehetőség nyílik az italkészítés sztenderdjének pontos kidolgozására.

2001 - Elkészül az olasz espresso sztenderdje (espresso italiano)

Főmenü:

  • 7.3.2 A hagyományos kávégépek
  • 7.3.3 A félautomata kávégépek főbb paraméterei
  • 7.3.4 Az espresso technológia működése
  • 7.3.5 Az espresso aranyszabályai
  • 7.3.6 Az automata kávégépek

  • Tetszett a(z) 7.3.1 Az espresso-technológia története akadémia cikk? Ha igen, oszd meg másokkal!
    Tetszett a(z) 7.3.1 Az espresso-technológia története akadémia cikk? Írd meg véleményed!

    További Kávéházak akadémia cikkek

    café lungo - hosszú kávé

    Sokakban felmerül a kérdés, mi a különbség a hosszú és a rövid kávé között?! A kérdésekre Lonkai Márton és Juhász Bálint, a Steamhouse kávépörkölő üzem mögött álló kávés szakemberek adja meg a választ.

    2023.03.29.

    A víz világnapja (03.22.)

    Március 22-én ünnepeljük a Víz Világnapját, amelyet az ENSZ 1992-ben hozott létre azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a víz fontosságára, és annak fenntartható menedzselésére. Ebben a cikkben megnézzük, hogy milyen problémákkal küzdünk a vízgazdálkodás terén és hogy milyen vízzel főzzük a kávét.

    2023.03.22.

    Kopi Luwak: Exkluzív és méregdrága a cibetmacska ürüléke

    Egy kávé, melyből egy csészényi adag körülbelül 10 ezer forintot kóstál, kilogrammonkénti ára pedig nagyjából vetekszik a szarvasgombáéval. Ez a kivételes gasztronómiai különlegesség bizony nem a kotyogósba való… de valójában mekkora árat fizetünk érte?

    2020.03.20.

    Tejet a kávéba. Na de milyet?

    A magyar kávékultúrában igen elterjedt az ital tejjel való fogyasztása. Hogy miért? Véleményem szerint leginkább a kávé savasságát és kesernyés aromáját kívánjuk így kompenzálni. Ahogyan korábban a cukorral kapcsolatban, úgy itt is megjegyezném: a jó minőségű kávé feketén is kitűnő! Ha ennek ellenére sem tudod elképzelni kedvenc frissítődet „feljavítás” nélkül, itt van néhány jó tanács a tökéletes íz (és állag) eléréséhez.

    2020.02.08.

    "narrow"
    Gear.svg