3.2.3. Manufakturális pörkölés

-
2005.11.24.

3.2.3. Manufakturális pörkölés

Kávé akadémia A manufakturális kávépörkölés jelenleg reneszánszát éli. Lényege, hogy a kis üzemekben a magas minőségű zöldkávéfajtákat kis mennyiségekben, fajtánként, nagy odafigyeléssel pörkölik. Ezek a kis üzemek gyakran egybeépülnek egy saját kávébolttal és csak az adott üzlet, utca, vagy környék igényeire építve pörkölnek.


A kis pörkölők elválaszthatatlanok a kávéboltoktól, ahol a helyben történő kávéfogyasztás mellett pörkölt fajtakávékat, és esetenként keverékeket lehet vásárolni elvitelre. A rendszer lényege a jó alapanyag és a gondos, szakértő odafigyelés mellett a frissesség. Az olaszok úgy tartják, hogy a legjobbak a frissen pörkölt kávék.

Ez az ágazat a bizalomra és a személyes kapcsolatokra épül a pörkölő a boltos és a vevők között. A pörkölőmester, ismerve a boltosok és a vendégek visszajelzéseit, az ő igényeiknek megfelelően tudja összeállítani a keverékeket és megválasztani a pörköltségi szintet.

Ennek az ágazatnak a legkritikusabb pontja a kávéfrissesség, hiszen nem lehetséges az aromazáró csomagolás, a hosszas raktározás és a hosszas szállítás. Ezért fontos a vendégigények pontos ismerete, a jól megszervezett ellátás, és a szakszerű tárolás az eladás helyén.

Főmenü:

  • 3.2.1. A pörkölés közben
  • 3.2.2. Pörkölés és keverés
  • 3.2.4 Ipari kávé pörkölés
  • 3.2.5. Pörkölési szintek

  • Tetszett a(z) 3.2.3. Manufakturális pörkölés akadémia cikk? Ha igen, oszd meg másokkal!
    Tetszett a(z) 3.2.3. Manufakturális pörkölés akadémia cikk? Írd meg véleményed!

    További Kávéházak akadémia cikkek

    café lungo - hosszú kávé

    Sokakban felmerül a kérdés, mi a különbség a hosszú és a rövid kávé között?! A kérdésekre Lonkai Márton és Juhász Bálint, a Steamhouse kávépörkölő üzem mögött álló kávés szakemberek adja meg a választ.

    2023.03.29.

    A víz világnapja (03.22.)

    Március 22-én ünnepeljük a Víz Világnapját, amelyet az ENSZ 1992-ben hozott létre azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a víz fontosságára, és annak fenntartható menedzselésére. Ebben a cikkben megnézzük, hogy milyen problémákkal küzdünk a vízgazdálkodás terén és hogy milyen vízzel főzzük a kávét.

    2023.03.22.

    Kopi Luwak: Exkluzív és méregdrága a cibetmacska ürüléke

    Egy kávé, melyből egy csészényi adag körülbelül 10 ezer forintot kóstál, kilogrammonkénti ára pedig nagyjából vetekszik a szarvasgombáéval. Ez a kivételes gasztronómiai különlegesség bizony nem a kotyogósba való… de valójában mekkora árat fizetünk érte?

    2020.03.20.

    Tejet a kávéba. Na de milyet?

    A magyar kávékultúrában igen elterjedt az ital tejjel való fogyasztása. Hogy miért? Véleményem szerint leginkább a kávé savasságát és kesernyés aromáját kívánjuk így kompenzálni. Ahogyan korábban a cukorral kapcsolatban, úgy itt is megjegyezném: a jó minőségű kávé feketén is kitűnő! Ha ennek ellenére sem tudod elképzelni kedvenc frissítődet „feljavítás” nélkül, itt van néhány jó tanács a tökéletes íz (és állag) eléréséhez.

    2020.02.08.

    "narrow"
    Gear.svg