2009.11.27.

Barista tanfolyam 2012

2010 júniusától vadonatúj oktatótermünkben várjuk szeretettel mindazokat, akik a profi kávékészítés iránt érdeklődnek. A Barista Szaküzlet mellett kialakított új oktatóközpont tökéletes helyszín a barista ismeretek elsajátítására. Tanulóink – diplomás szakoktatók és gyakorlott trénerek segítségével – két teremben, három kávés munkaterületen dolgozzák fel a tananyagot.


2003 óta tartunk kávés képzéseket és barista alapoktatásokat , a barista tanfolyam 2006 óta várja az érdeklődőket. A tanfolyami csoportok azóta havi rendszerességgel indulnak. Az elmúlt 9 évben jó pár kávézólánc, több tucat kávémárka, kávézó és kávéház, és természetesen sok száz barista végzett tanulmányokat kávés iskolánkban.

2010 júniusától vadonatúj oktatótermünkben várjuk szeretettel mindazokat, akik a profi kávékészítés iránt érdeklődnek. A Barista Szaküzlet mellett kialakított új oktatóközpont tökéletes helyszín a barista ismeretek elsajátítására. Tanulóink – diplomás szakoktatók és gyakorlott trénerek segítségével – két teremben, három kávés munkaterületen dolgozzák fel a tananyagot. A csoportok létszámát 4-6 főben maximalizáltuk, így még több idő, és lehetőség nyílik a gyakorlásra.

2011 márciusára a Barista Oktatóközpont technológiai kialakításának-fejlesztésének első nagy fázisa lezárult. A munkaterületekre beállított eszpresszó gépek hazánkban egyedülálló lehetőséget biztosítanak a technológia történetének megismeréséhez és a szakszerű kezelés elsajátításához.

9 év kávés oktatási tapasztalataira alapozva, a folyamatos fejlesztéseket összefoglalva, új oktatási célrendszerre építve új tanfolyami tematikát hoztunk létre. A barista tanfolyamot csak intenzív formában szervezzük, így garantálni tudjuk tanulóink számára a jókedvű és hatékony tanulást, a hiteles és piacképes tudást:

 • Az oktatás 5+1 napos. Az adott tanfolyami héten hétfőtől péntekig 9.00 és 18.00, szombaton 9.00-13.00 között zajlik. A tanfolyam 55 tanítási órát tartalmaz. Az oktatás helyszíne cégünk erre a célra kialakított, új oktatóközpontja.

 • A csoportlétszámot 4-5 főben maximalizáltuk. A tanulók így kis létszámú csoportokban - diplomás szakoktatók és gyakorlott trénerek személyre szabott segítségével - két teremben, négy professzionális kávégép használatával dolgozzák fel a tananyagot.

 • A "hands-on training" és napi szintű ellenőrzés rendszere lehetővé teszi, hogy minden tanuló folyamatos visszacsatolást kapjon. Ezáltal mindenki saját tempójában értheti meg, sajátíthatja el a kávés tudást .

  A Barista Hungary az egyetlen kávés szakoktató és tanácsadó cég hazánkban. A profi kávékészítés iránt érdeklődők számára rendszeresen megtartjuk a Barista tanfolyamot. A vendéglátó üzletek, csoportok részére kínált Kávés képzés időpontját előzetes egyeztetés után az igényeknek megfelelően alakítjuk ki.
  Kávéházi hagyományaink, a nemzetközi kávés trendek és a változó vendégigények együttesen segítették elő a kávézók és kávéházak újjászületését Magyarországon. Az ágazat sikere és fejlődése azonban csak a hiteles szakmaiságra tud épülni. Ezt felismerve hoztuk létre a Barista Hungaryt 2003 januárjában.
  Célunk, hogy katalizáljuk a kávés iparág értékteremtő folyamatait. Szolgáltatásainkat úgy alakítottuk ki - és fejlesztjük folyamatosan - hogy azok a baristák, a vendéglátó üzletek és a kávés nyilvánosság kávéval kapcsolatos, egyre növekvő igényeit kielégítsék.

  Tanulóinkat az alábbiakkal várjuk:

 • Diplomás szakoktatók, tapasztalt barista trénerek
 • 9. éve folyamatosan fejlesztett tematika és tananyag
 • Kipróbált oktatási rendszer, intenzív tanfolyam
 • Kávés oktatóterem három tökéletesen felszerelt munkaterülettel
 • Magyarországon egyedülálló kávés eszközrendszer
 • Jókedvű tanulás, hiteles és hasznos tudás


  Tanfolyami időpontok 2012:

 • Január 9-14
 • Január 23-28
 • Február 6-11
 • Február 20-25
 • Március 5-10
 • Március 19-24
 • Április 16-21
 • Május 7-12
 • Május 14-19
 • Június 25-30
 • Július 9-14
 • Július 23-28
 • Augusztus 27-Szeptember 1
 • Szeptember 3-8
 • Szeptember 24-29
 • Október 8-13
 • November 5-10
 • November 19-24


  A regisztrációról igény szerinti névre szóló vouchert adunk, így ajándékként is átadható. 


  További információk, előjegyzés:

  Barista Oktatóközpont és Szaküzlet
  Cím: 1089 Budapest, Rezső tér 7.
  Nyitva tartás: H-P 10-17
  Telefon: 1/314 50 41
  info@barista.hu

 • H i r d e t é s

  pannonkave.hu kávékóstoló banner kép

  H i r d e t é s

  Kávéházak hírek

  Barista tanfolyam 2012 hír borítóképe
  Megjelentek a közlönyben a gazdasági intézkedésekről szóló rendeletek

  Megjelentek a Magyar Közlönyben a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak enyhítésére hozott azonnali intézkedések rendeletei, a kormányfő szerdai bejelentéseinek megfelelően az év végéig felfüggesztik minden magánszemély és vállalkozás szerdáig megkötött hiteleinek tőke- és kamatfizetési kötelezettségét, és a súlyos gondokkal küzdő szektorokban, így a turizmusban, a vendéglátásban, vagy a személyszállításban június 30-ig egyebek mellett a munkáltatók közteherfizetési kötelezettségét elengedik.

  2020.03.19.
  Barista tanfolyam 2012 hír borítóképe
  Gyermekmunkával vádolják a Starbucks és a Nespresso cégeket

  Egy brit dokumentumfilm azt állítja, hogy guatemalai kisgyermekek megalázóan kevés pénzért hosszú órákon át kénytelenek olyan kávébab ültetvényen dolgozni, ami a Starbucks és a Nespresso ellátását segíti. George Clooney aggodalmát fejezte ki a történtekkel kapcsolatban.

  2020.03.02.

  H i r d e t é s